23 november 2009

BV Nederland niet geraakt door de Mexicaanse griep

 

Utrecht, 23 november 2009 – Ondanks de hype brengt de Mexicaanse griep werkend Nederland nog geen schade toe. Dit blijkt uit inventarisatie van arbodienstverlener ArboNed onder 1,5 miljoen werknemers vanaf mei. Nu de grote vaccinatiesessies gestart zijn, zal het aantal nieuwe gevallen langzaamaan verder afnemen en blijft de grote genadeslag voor het bedrijfsleven uit.

Het ziekteverzuim in Nederland is door de Mexicaanse griep nog niet toegenomen. Vorig jaar in dezelfde periode was het aantal mensen dat per week ziek was door infecties aan de luchtwegen zelfs iets groter. In november heeft gemiddeld 0,1% van de werknemers zich ziek gemeld met de griep. In dezelfde periode vorig jaar was dat 0,2%; vorig jaar begon de seizoensgriep al te spelen, dat blijft nu uit tot waarschijnlijk na oud en nieuw. In Nederland neemt het aantal mensen dat griep krijgt nog langzaam toe, maar in de VS neemt de griepgolf al heel snel af. Geert van Nispen, bedrijfsarts bij ArboNed: “We lopen een paar weken achter op dat land, dus tegen de kerst zal het hier ook weer afnemen.”

Werknemer van 45 uit de Randstad
Het zijn vooral werknemers in de leeftijdsgroep 36 tot en met 55 jaar die zich meer ziek melden met Mexicaanse griep. Kijkend naar de provincies is het de Randstad die relatief het ‘hardst’ wordt geraakt; met name Noord-Holland, Utrecht en Noord-Brabant. In de overige provincies hebben procentueel nog minder mensen zich ziek gemeld door de griep.

Minder mensen dan verwacht krijgen complicaties, zoals bijvoorbeeld longontsteking. Daarbij heeft ruim 90% van de werknemers binnen een week het werk weer hervat. De Mexicaanse griep is daarmee minder heftig dan waar we in september bang voor waren. Geen enkele bedrijfssector is dan ook nog getroffen door uitval. Van Nispen: “We adviseren bedrijven de preventiemaatregelen die genomen zijn, wel vol te houden tot kerst. Voor alle zekerheid moet het verstevigde hygiënebeleid bijvoorbeeld gewoon worden doorgezet.”

Over ArboNed
ArboNed staat dagelijks 70.000 werkgevers en 1,5 miljoen werknemers bij in hun welzijn, gezondheid en veiligheid. Tot de klanten behoren lokale en regionale ondernemers, multinationals, instellingen en overheden. De organisatie werkt vanuit meer dan zestig locaties in Nederland, in mobiele keuringsstations en bij de klant in huis. Met het onderdeel PrikPunt biedt ArboNed een landelijke, geïntegreerde afhandeling van prikaccidenten. KeurCompany, MedRecht en Arts in Bedrijf zijn gespecialiseerde business lines van ArboNed. Samen halen zij door focus op het gebied van aanwezigheid, aanstelling, aansturing en arbeidsomstandigheden, alles uit medewerkers.